Prawo karne

foto

Sejm po nader burzliwej debacie uchwalił nowelizację

Sejm po nader burzliwej debacie uchwalił nowelizację kodeksu karnego. Liczy ona 50 stron i zawiera więcej niż 120 zmian. Tylko nieco z nich dotyczy walki z pedofilią. Pozostałe to: wprowadzenie nowej kary i bezwzględnego dożywocia oraz zaostrzenie kar za kilkadziesiąt przestępstw. Jeśli ustawa zmieniła się po prawomocnym osądzeniu sprawcy, nie stosuje się rewizji wyroku (zasada powagi rzeczy osądzonej),.

Kategoria: Prawo karne
Dodany: 2020-06-16
Komentarze: 0

Zobacz więcej ...

foto

Współczesne prawo karne powinno

Współczesne prawo karne powinno przywoływać do porządku obie te funkcje. Rola i znaczenie każdej z nich są różne w zależności od tego, o jakie przestępstwo i o który podmiot w procesie karnym chodzi. Funkcja sprawiedliwościowa odgrywa większą rolę przy tradycyjnych, pospolitych przestępstwach, gdzie pokrzywdzonym jest konkretna jednostka miary.

Kategoria: Prawo karne
Dodany: 2020-06-10
Komentarze: 0

Zobacz więcej ...

foto

Współczesne prawo karne powinno mitygować obie te funkcje

Współczesne prawo karne powinno mitygować obie te funkcje. Rola i znaczenie każdej z nich są różne w zależności od tego, o jakie przestępstwo i o jaki podmiot w procesie karnym chodzi. Funkcja sprawiedliwościowa odgrywa większą rolę przy tradycyjnych, pospolitych przestępstwach, gdzie pokrzywdzonym jest konkretna jednostka miary (np. zabójstwo, zgwałcenie, kradzież). Odgrywa ona natomiast mniejszą, a nieraz.

Kategoria: Prawo karne
Dodany: 2020-05-02
Komentarze: 1

Zobacz więcej ...

foto

Nie można wykonywać ze swego prawa użytku

Nie można wykonywać ze swego prawa użytku, który by był sprzeczny ze społeczno-gospodarczym przeznaczeniem tego prawa albo z zasadami współżycia społecznego. Takie działanie albo zaniechanie uprawnionego nie jest uważane za wykonywanie prawa i nie korzysta z ochrony. Cały zespół składa się z dziewięciu części: Orzecznictwa do Kodeksu cywilnego, Orzecznictwa do Kodeksu postępowania cywilnego, Orzecznictwa do Kodeksu spółek handlowych, Orzecznictwa do Kodeksu postępowania administracyjnego,.

Kategoria: Prawo karne
Dodany: 2020-02-03
Komentarze: 3

Zobacz więcej ...

foto

Nie można wykonywać ze swego prawa użytku który

Nie można wykonywać ze swego prawa użytku, który by był sprzeczny ze społeczno-gospodarczym przeznaczeniem tego prawa innymi słowy z zasadami współżycia społecznego. Takie działanie lub zaniechanie uprawnionego nie jest uważane za wykonywanie prawa i nie korzysta z ochrony. Cały zespół składa się z dziewięciu części: Orzecznictwa do Kodeksu cywilnego, Orzecznictwa do Kodeksu postępowania cywilnego,.

Kategoria: Prawo karne
Dodany: 2020-02-03
Komentarze: 0

Zobacz więcej ...

Copyright © 2019 Rozbj drogowy jako